Gėlių puokštės – laikina dovana ar galima išsaugoti ilgiau?

Renkant dovaną neretai galima išgirsti komentarų, kad gėlės nuvysta, tad neverta jų dovanoti. Tačiau ar tikrai? Juk gėlių puokštės laikinumas yra nuostabi dovana, primenanti ir apie visą laikinumą žmogaus gyvenime. Tačiau net jei ir tai atrodo kaip prasta dovana, yra kitokių alternatyvų. Gėlių puokštės gali būti išlaikomos ilgiau pasirinkus mažiau reiklias gėles arba tokias, kurios sudžiūva ir išlaiko savo grožį toliau. Kaip tinkamai prižiūrėti puokštes ar kokias kombinacijas rinktis norintiems ilgalaikio namų akcento?

Gėlių puokštės priežiūra

Gėlių puokštės dažniausiai susideda iš gėlių, kurios gali reikalauti skirtingos priežiūros. Tačiau yra keletas bendrų patarimų, kurie tinka daugumai gėlių. Labai svarbu yra tinkamoje vietoje laikyti gėlių puokštę. Dauguma gėlių mėgsta šviesą, tačiau tiesioginiai saulės spinduliai labai greitina vytimo procesus. Lygiai taip pat vytimo procesą pagreitina ir įvairūs ekranai, radiatoriai ar kiti šildymo įrenginiai. Netgi įvairūs vaisiai ar daržovės gali paskatinti vytimą dėl juose vykstančių procesų ir išsiskiriančių medžiagų. Tad gėlių puokštės prie jų dėti nereikėtų.

Turbūt ir savaime suprantama, jog vandenį reikėtų keisti kas kelias dienas. Šviežias vanduo kiekvienai gėlei yra labai svarbus, tad nepamirškite ir to. Taip pat galima ir apipurkšti jas vandens dulksna. Gėlių puokštės išsilaikys gyvybingos ilgiau jei pašalinsite visus sudžiuvusius lapus, patrumpinsite kotus. 

Jeigu išvykstate ilgesniam laikui ir nenorite dar išmesti gėlių puokštės, pasirūpinkite, kad ji būtų pastatyta vėsioje patalpoje. Taip sugrįžę namo ir toliau galėsite mėgautis gėlių grožiu.

Gėlės, kurios džiūva

Kitas būdas gėlių puokštės malonumais pasimėgauti ilgiau – rinktis tokias gėles, kurios džiūva ir tampa unikaliu namų elementu. Nebūtinai visa puokštė turi būti sudėta iš tokių gėlių. Tas, kurios vyksta, galima pašalinti ir palikti tik džiūvančias gėles. Tokios gėlės šiandien yra labai įvairios – eukalipto lapai, gubojos, zundos ir panašios gėlės. Taip pat galima atrasti ir įdomesnių variantų. Yra ir egzotinių gėlių, kurios džiūva ir išlieka gražios. Viena iš tokių yra banksija, gėlė iš Australijos. 

Gėlių puokštės gali būti jau iš karto sudarytos iš sudžiuvusių augalų, kas sukuria visiškai kitokią gėlių puokštės nuotaiką. O tai taip pat tampa labai įdomia namų interjero detale. Tad mėgstantiems išskirtinumus tai yra puikus pasirinkimas.

Tad nors gėlių puokštė gali atrodyti kaip laikinas grožis, pasimėgavimas ja gali suteikti daugybę gerų emocijų. O ir būdų kaip tuo mėgautis ilgiau tikrai yra. Tereikia paieškoti.