Kanalizacijos atkimšimas: ar cheminis tirpalas gali pakeisti santechniką?

Užsikimšusi kanalizacija – nemalonus netikėtumas, galintis sugadinti dieną ar net ir visą savaitę! Vanduo nenuteka, o nemalonus kvapas sklinda iš kriauklės ar vonios… Ką daryti? Dažnai pirmiausia į galvą šovusi mintis yra parduotuvėje esantys cheminiai tirpalai, tokie kaip Kurmis, kurie gali padėti atkimšti kanalizaciją. Tačiau ar tikrai tai geriausias sprendimas? Galbūt verčiau iš karto kviesti santechniką?

Magiškas buteliukas ar laikina iliuzija?

Cheminiai kanalizacijos  atkimšėjai žada greitą ir efektyvų sprendimą. Tereikia įpilti tirpalo, palaukti, nupilti karštu vandeniu ir štai, problema išspręsta! Tačiau realybė dažnai yra kitokia. Šie tirpalai gali padėti tik esant nedideliam užsikimšimui, kurį sukėlė riebalų ar plaukų sankaupos. Be to, dažnas cheminių valiklių naudojimas gali pažeisti vamzdžius, ypač senesniuose namuose.

Dar vienas svarbus aspektas – ekologija. Dauguma cheminių valiklių yra itin kenksmingi aplinkai. Patekę į nuotekų sistemą, jie teršia vandenį ir kenkia gyvūnijai.

Santechnikas – investicija į ilgalaikį sprendimą

Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad santechniko iškvietimas kainuos daugiau, tai dažnai yra investicija į gerą, ilgalaikį sprendimą. Profesionalus santechnikas ne tik greitai ir efektyviai atkimš kanalizaciją, bet ir nustatys užsikimšimo priežastį, o tai padės išvengti panašių problemų ateityje.

Be to, santechnikai turi specialią įrangą, leidžiančią pašalinti net ir labai sudėtingus užsikimšimus, kurių neįveiktų joks cheminis tirpalas. Pavyzdžiui, jei kanalizacijos vamzdyje įstrigo koks nors daiktas ar šaknys įaugo į vamzdį, be specialios įrangos tokios problemos tikrai neišspręsite.

Kada rinktis tirpalą, o kada kviesti santechniką?

Jei užsikimšimas nedidelis ir esate įsitikinę, kad jį sukėlė riebalų ar plaukų sankaupos, galite pabandyti naudoti cheminį tirpalą. Tačiau jei problema kartojasi arba tirpalas nepadeda, nedelsdami kvieskite santechniką. Taip pat santechniko pagalbos reikėtų kreiptis, jei iš kanalizacijos sklinda nemalonus kvapas, vanduo apskritai nenuteka arba pastebėjote, kad vanduo pradėjo sunkiai tekėti keliose vietose vienu metu.

Atminkite, kad laiku išspręsta kanalizacijos atkimšimo problema padės išvengti didesnių nemalonumų ir papildomų išlaidų ateityje!